تضاد نظریه انتخاب طبیعی و تولید مثل جنسی

بر اساس نظریاتی که دانشمندان اتئیست بیان می کنند،انتخاب طبیعی باید همیشه سیستم را بسوی بهتر شدن،و تکامل به پیش ببرد،ولی انتخاب طبیعی در موارد بسیاری به تناقض بر می خورد،که در این مطلب قصد داریم به یکی از آنها بپردازیم.

دانشمندان بروی تولید مثل سوسکها مطالعاتی داشته اند،و متوجه شده اند که تولید مثل جنسی به هیچ وجه روش مناسبی برای تولید مثل و ادامه نسل سوسک ها نیست،و در سوسکها جمعیت مردان بسیار بیشتر از زنان است به ازای یک زن 9 مرد وجود دارد.[1]

تولید مثل جنسی علاوه بر سوسک ها برای همه جانداران حتی انسان و پستانداران پرهزینه است،مثلا در بسیاری از پستانداران،باید دو نر بر سر یک ماده درگیر بشوند و یکی از آنها نیز کشته بشود،تا دیگری با ماده جفت گیری نماید،تولید مثل جنسی برای انسان بسیار پر هزینه تر از سایر پستانداران است(خانه،ماشین،پول،کار،تحصیلات و ...)

برخی از جانداران اولیه از جمله بعضی از مخمر ها و قارچها و بعضی از گیاهان،دارای دو قسمت نرینگی و مادینگی برای تولید مثل هستند،ولی انسانها و پستاندارن که میلیاردها برابر پیچیده تر از این جانداران هستند،هنوز برای تولید مثل نیازمند یک جنس مخالف خود هستند،حال بر اساس نظریه تکامل و انتخاب طبیعی و با توجه به پر خطر و پرهزینه بودن تولید مثل جنسی نسبت به سایر روش های تولید مثل از جمله تقسیم دوتایی باید هم اکنون انسان که پیشرفته تر از سایر جانداران بود،ساختارهای تولید مثل را در بدن خود بطور کامل داشت و نیازمند جنس مخالف نبود،ولی انسان و سایر پستاندارن علاوه بر تولید مثل دارای غریزه و لذت جنسی نیزهستند.

مثلا نوعی در نوعی از لاکپشت ها و شامپانزه ها جنس ماده هنگام رابطه صداهایی از خود خارج می کند که نشانگر لذت بردن آنهاست،حال تصور کنید،که اگر جهان دارای طراحی نبود،نیازی نبود که جانداران به دنبال رفتارهای پرخطر برای تولید مثل بروند،و انتخاب طبیعی به مانند بعضی از جانداران آنها را به سمتی می برد که خود تولید مثل کنند،همچنین هیچ توجیهی نمی تواند دلیل وجود کشش و جادبه جنسی را توضیح بدهد زیرا این مساله قابل تصور است اگر غریزه و کشش و لذت جنسی در جانداران اولیه که تولید مثل جنسی یا نیمه جنسی داشتند،وجود نداشت،و بنا به نظریه تکامل باید در مراحلی این کشش وجود نداشته باشد،هیچ جانداری اقدام به تولید مثل جنسی نمی کرد.

 برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک لطفا صفحه ما را لایک بزنید.

-----------

[1]Why Do Animals Use Sexual Reproduction?

/ 4 نظر / 133 بازدید
نیلوفر

باد با چراغ خاموش کاري ندارد اگر در سختي هستي , بدان که روشني . . .

پودر پرپشت کننده مو

سلام در صورت تمایل به تبادل لینک ابتدا لینک مارا در سایت خود قرار دهید *اطلاعات لینک ما: عنوان : پودر پرپشت کننده مو آدرس http://shop.panizz.com/product.php?id=15 پس از قرار دادن لینک بالا در سایت خود، از طریق سایت زیر لینک خود را درج کنید http://9rang.ir/link *تبادل لینک باعث افزایش بازدید و ورودی گوگل میشود. موفق باشید

طاها

دزرود جناب فخاری مطالب ارزنده ای در وبلاگ به اشتراک می گذارید. آیا مدرک علمی شما چیست اولا و در خصوص توجیه انتخاب جنسی و انتخاب طبیعی شما را به فرگشت و بیگ بنگ 2 سایتی که مطالب ارزنده چون شما دارند ارجاع می دهم که در 1 مقاله این مساله به زیبایی توضیح داده شده بعلاوه شما دوست دانش و منطق دوست را به سپتامان دعوت می کنم سپتامان صفحه اجتماعیی است که افرادی ارزشمند چون شما به بحث و تفکر در موضوعات گونگون می پردازند. سپاس

نیما

به نظرم نویسنده به مقدار کافی بر مسائل زیست شناسی اشراف ندارند. و فکر می کنم که باید اول به همه ی جوانب موضوع احاطه داشته باشند و سپس نظر بدهند. در جانداران گاهی انرژی بیشتری صرف می شود تا به هدف بهتری برسند و ... در اینجا نمی توان همه ی جوانب را توضیح داد.