بحث خداشناسی در باره هرمون پروستاگلاندین و انقباض رحم هنگام زایمان

همانطور که می دانید انسان و همه جانداران عمدتا به روش زایمان طبیعی کودکان خود را به دنیا می آورند،و سزارین تنها مختص انسان است و از قرن ها قبل بصورت بسیار محدود در برخی از نقاط زمین انجام می شده است،و در دو قرن اخیر رایج شده است،ولی اکثر زایمان ها هم اکنون نیز به روش طبیعی انجام می شود.

اما در هنگام زایمان یک اتفاق عجیب می افتد؛

یک واسطه شیمیایی بنام پروستاگلاندین،باعث می شود که رحم دچار انقباض غیر عادی شود،در نتیجه جنین بتواند،از دیواره رحم عبود کند و متولد شود.

تصور کنید تنها این واسطه شیمیایی وجود نداشت،هیچ جانداری امکان زایمان را نداشت،در نتیجه همه جانداران منقطع النسل می شدند،و یا هنگام زایمان به دلیل تنگی رحم جنین دچار آسیب می شد.

  • حال اتئیست ها و تکامل گرایان اتئیست باید در باره این مساله پاسخگو باشند،در یک جهان تصادفی که این واسطه شیمیایی نیز باید مانند سایر هرمون ها و اعضای بدن مرحله به مرحله پدید می آمد،و از ابتدا وجود نداشت،پستاندارانی که به تازگی از خزندگان تخم گذار تکامل پیدا کرده بودند و به روش زایمان بجای تحم ریزی تولید مثل می کردند،زمانی که این هرمون وجود نداشت و یا مثلا بدلیل متکامل نبودن،در زمانی به غیر از زمان زایمان مثلا زودتر یا دیرتر تولید مثل می کردند و یا مثلا بیشتر و مخصوصا کمتر این واسطه شیمیایی ترشح می کرد و باعث انقباض کمتر می شد چگونه جانداران قادر به زایمان صحیح و ادامه نسل بوده اند؟

 برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک لطفا صفحه ما را لایک بزنید.  

/ 3 نظر / 65 بازدید
مهدی

با سلام و تشکر از زحماتی که می کشید من چند وقتی هست که می خواهم با نگاه احتمالات نظریه تصادفی بودن جهان را بررسی کنم اگر مطلبی در این زمینه دارید ممنون میشوم راهنمایی بفرمائید

amina

خیلی مایلم بیشتر بدانم

قضول

اگر این ماده در این ترتیب ترشح نمیشد آن جاندار هم اکنون وجود نداشت، مانند میلیاردها میلیارد موجودی که اکنون وجود ندارند. متاسفانه در ذهن شما تعداد اتفاقات و برخوردها محدود به چهارتا جانداری است که در اطراف خود میبینید و جهان را فقط همین کره خاکی تصور میکنید که خدا آمده و اشرف مخلوقاتش را پرت کرده همینجا نتعداد برخوردها و اتفاقات آنقدر زیاد هست که مغز شما کشش و تحمل درکش را ندارد.