بحث خدا شناسی اگر نیروی جاذبه وجود نداشت یا شدید تر بود چه اتفاقی می افتاد؟

نیروی جاذبه نیرویی است که همه اجسام را بروی کره زمین در کنار هم نگه می دارد و اگر این نیرو وجود نداشته باشد همه اجسام در فضا معلق می شوند.

در برخی از نقاط فضا مانند سیاهچاله ها جاذبه به قدری شدید است که هر جسمی حتی نور را به طرف خود می کشد و گفته می شود در برخی از سیارات دیگر ممکن بخاطر قوی تر بودن جاذبه وزن افراد چندین برابر وزن آنها بروی زمین باشد یا اینکه جاذبه کمتر باشد و باعث شود اجسام در فضا معلق باشند یا ثبات کمتری بروی سطح مورد نظر داشته باشند.

حال تصور کنید که برای چند دقیقه نیروی جاذبه از کار بیفتند هر چیزی که  متصل به زمین است از درختان و ساختمان ها و برجها و انسانها و آبهای اقیانوس ها گرفته در فضا معلق می شود و کل حیات بروی زمین از بین می رود.

و یا اگر جاذبه به اندازه ای بروی زمین شدید تر بود حیات به این شکل امروزی بروی زمین نمی توانست تشکیل شود زیرا موجودات عملا امکان حرکت نداشتند و یا اگر امروز هم نیروی جاذبه مقداری افزایش یابد سرعت انسان ها برای حرکت به میزان قابل توجه کاهش می یابد و هواپیما ها امکان پرواز نخواهند داشت و در نتیجه موجودات عملا در مکان خود خشک می زنند یعنی هم عدم وجود جاذبه و هم بیشتر شدن جاذبه امکان زندگی را غیر ممکن می سازد و جاذبه زمین در حد متوسط و تنظیم شده قرار دارد و بنا به گفته دانشمندان سیارات دیگری نیز وجود دارند که وزن انسانها در آنها چندین برابر زن روی زمین است.

نکته دیگر این است که دانشمندان هنوز هیج جواب قانع کننده ای برای منشا جاذبه نیافته اند و نظریاتی وجود دارد که جاذبه زمین در اثر پگماتیت های آهن پدید آمده است که این موضوع نیز پذیرفته شده نیست زیرا اگر منشا جاذبه آهن بود سیاهچاله ها باید منابع عظیمی از آهن را داشتند.

استیون هاوکینگ نیز برای تفره رفتن از موضوع در فصل 5 کتاب طرح بزرگ اشاره می کند که نیروی الکتریکی میان ذرات از نیروی جاذبه قوی تر است ولی آقای هاوکینگ از منشا نیروی جاذبه و یا حتی نیروهای الکتریکی که به آنها اشاره کرده سخنی نگفته است و تنها برای جواب ندادن تفره رفتن از موضوع جاذبه پای یک موضوع علمی دیگر را به میان کشیده است!

انشتین نیز جاذبه را در چهار چوب نسبیت خود قرار داد ولی در براه منشا آن سخنی نگفت.

حال جواب قرآن برای منشا جاذبه چیست؟!

سوره فاطر آیه 41 :

« همانا خدا آسمانها و زمین را نگاه می‌دارد تا نیفتند و اگر بیفتند بعد از او هیچ کس آنها را نگاه نمی دارد؛ اوست بردبار آمرزنده. 

/ 4 نظر / 48 بازدید
shadi

من مقصر نیستم اینو واسم فرستادن قبلا عمل نمیکردم الان میفرستم ببینم چی میخواد بشه... اینو بخوان اگرنفرستیش به قران پشت کردی و تا اخر عمر بدشانسی میاری مستقیم تنزیلَ العزیزِ الرّحیم لتُنذرَ قوماً مااُنذرَ آباؤهم فَهُم غافلونبه 9نفربجزمن بفرست ببين تا60دقيقه ديگه خدأبرات چيکأرميکنه.بفرست

ارمغان ویزا

همه اطلاعات درباره کار، زندگی ، سرمایه گذاری ، تحصیل در استرالیا و نیوزلند در زندگی یک گام جلوتر حرکت کنیم . از نگاهتون سپاسگذاریم . اگر مایل بودید ، لینک ما را در وب لاگ خود قرار دهید. www.armaghanvisa.com

حقدوست

[گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل] سلام و درود بر شما گرامی وبلاگ خوب و جالبی دارید. امیدوارم در ادامه راه موفق باشید. برای ملاحظه مطالب زیر دعوت شده‌‌‌اید: ******** [گل][گل] دعای برطرف شدن ظلم و ستم ستمکاران [گل][گل] ******** [گل][گل] آیا فقط قرآن برای ما بس نیست؟!! واقعا چه نيازي به ائمه داريم؟؟ [گل][گل] ******** [گل] احادیث زیبا و خواندنی هفته [گل] ## اثر نهی نکردن همسایه از گناه ## اگر دنبال نابود شدن گناهان خود هستید بخوانید ## عقوبت مقابله نکردن با ظالم ********* [گل][گل] مطالبي ارزشمند و خواندني پيرامون امام زمان(ع) [گل][گل] ## اعتراف علمای اهل سنت به ولادت امام زمان(عج) ## دعایی مخصوص زمان غیبت امام زمان(ع) ## نقشه تصويري حرکت امام زمان(ع) پس از ظهور ## و ..... و ..... و .... ********* ## دوستداران حجامت ## [گل][گل] بهترین روز حجامت در سال ۱۳۹۳ [گل][گل] # # به همراه تقويم سالنماي حجامت 1393 # # ********* [گل][گل] رفع چهار بحران مهم با چهار راهکار ارزشمند [گل][گل] ******** منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامی هستم. www.bia2mofid.persianblog.ir [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل]

علی

ممنون بسیار زیبا بود