سینوس ها دستگاه تصفیه طبیعی هوای بدن

سینوس ها حفره هایی در سرما و در اطراف بینی هستند که مایعاتی را ترشح می کنند که این مایعات در نهایت وارد بینی می شود و مقداری از آن در یک چرخه دوباره به سینوس ها باز می گردد و مقدار دیگری از آن نیز وارد معده می شود و هر فرد روزانه مقداری از این مایعات را می خورد.حجم مایع سینوس ها در یک لیتر است.

مایع سینوس ها یک دستگاه طبیعی تصفیه هواست و بیشتر آلودگی هوایی را که از راه بینی وارد بدن ما می شود از جمله باکتری ها و ذرات دیگر را را تصفیه می کند و آلودگی آن را می گیرد.همچنین وجود خود سینوس ها به دلیل فضای خالی آنها باعث کم شدن وزن سر و ضربه گیری از جمجمه و مغز می شود و باعث می شود که مقداری از ضربه ای که به جمجمه یا مغز وارد می شود به این فضای خالی وارد شود.به همین دلیل است که وقتی فردی دچار سینوزیت می شود در ناحیه سر احساس سنگینی می کند.

حال تصور کنید که تنها همین یک جز بدن وجود نداشت و در نتیجه فرآیند تکامل تصادفی پدید نیامده بود:

  • هوای آلوده و گرد و غبار به راحتی می توانست از طریق بینی وارد بدن شود و عفونت ها و آلودگی های مختلف را در بدن انسان به وجود آورد در نتیجه همه انسان ها از عفونت ناشی از هوا می مردند.
  • سر به اندازه ای سنگین می شد که به راحتی قابل تکان دادن نبود در نتیجه هر ضربه به سر جمجمه ها و مغز بیشتر آسیب می دیدند.

سوالی که مطرح می شود این است که آیا یک فرآیند تکامل تصادفی و بدون خالق می تواند به این زیبایی و بدون عیب و نقص به بدن ما شکل بدهد؟یا اگر این ساختار در طول زمان در جاندارن بطور تصادفی پدید آمد در ابتدا که وجود نداشت بدن جانداران چگونه جلوی گرد و غبار و باکتری های هوا را می گرفت؟

برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک لطفا صفحه ما را لایک بزنید.

---------

سینوس (کالبدشناسی) از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد 

سینوزیت

/ 3 نظر / 90 بازدید
ی

سلام ضمن تشکر از مطالب مفیدتون . با توجه به آیه ای از قرآن که (پس انسان به طعامش بنگرد) . خواهش میکنم درمورد نحوه بوجود آمدن میوه ها بخصوص انگور و خرما تحقیق کنید

علی

جناب آقا رامین سلام ضمن عر ض تسلیت شهادت حضرت رسول اکرم و امام مجتبی و امام رضا علیهم و آلهم السلام و تشکر بسیار فراوان از زحماتتان در جهت تحقیقات بسیار جالب و دفاعتان از حقیقت، یک مشکل در درج مطالبتان، زحماتتان را تا حدی تحت الشعاع قرار می‌دهد و آن مشکل ویراستاری هم از جهت ادبی و املای غلط بعضی کلمات و هم گاها احساس می‌شود که یک کلمه و حتی شاید یک خط جا افتاده و مطلب برای خواننده کاملا مبهم می‌گردد لطفا این اشکال را برطرف فرمایید. با تشکر مجدد جزاکم الله خیرا کثیرا

ایمانی

بسیار خرسندم از وبلاگ شما. وبلاگ هایی در موضوعات وبلاگ شما آنچنان که باید و شاید از لحاظ کمی و کیفی در کشور ما به اندازه کافی نیستند. خدا رو شکر وبلاگ بسیار خوب و با مطالب تازه و مفیدی تأسیس کرده اید. برایتان آرزوی موفقیت دارم