تورم کیهانی و ارتباط آن با آفرینش جهان

گروهی از محققان با استفاده از تلسکوپ BICEP2 که بروی هیگز مطالعه می کردند به نتایج شگفت آوری دست پیدا کردند.آنها می گویند بعد از نفجار بزرگ به دلیل وجود تورم کیهانی جهان نمی توانسته به وجود آید و باید در کمتر از یک دهم ثانیه بعد از انفجار بزرگ سقوط می کرد.اما هم اکنون وجود دارد.

اما به دلیل وجود میدانی از هیگز که جهان را احاطه کرده است باعث جلوگیری از سقوط جهان و در نتیجه تولد آن شد.سوالی که دانشمندان اتئیست باید به آن پاسخ دهند این است که میدان هیگز قبل از اینکه بعد فضا و زمان وجود داشته باشد و اصلا جهانی وجود داشته باشد چرا و چگونه و توسط چه کسی قبل از آفرینش جهان تعبیه شده بود تا در لحظه آفرینش جهان را از عدم نجات دهد؟

 تنها توضیح منطقی برای این مساله وجود آفزیدگاری است که قبل از آفرینش جهان وجود داشته و در لحظه تورم کیهانی که کیهان بار بزرگتر شده به وسیله قدرت خود یا به وجود آوردن شرایطی که از سقوط جهان جلوگیری کند مانع از سقوط کردن جهان شده است.

البته در نوشتار انگلیسی این نوشته که بخشهایی از آن درج شده است هدف از درج آن تکذیب انفجار بزرگ بعنوان یک فکت علمی است که عموم جریان های مسیحی سعی در تکذیب آن دارند ولی در اسلام این موضوع بطور مستقیم تایید شده است.در مورد موارد مبهم انفجار بزرگ و شرایطی که معجزاتی در آن رخ داد تا جهان هستی حاصل شود تنها یک دلیل می توان آورد و آن هم وجود یک آفریدگار قادر و قدرت مند است.

علاوه بر آن در خود تورم کیهانی نیز در کثری از ثانیه اندازه جهان به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.این مساله نیز جای خود دارد که اگر اندازه و مقدار ذرات جهان در کثری از ثانیه از هیچ بارها و بارها بزرگتر و در نهایت اندازه جهان به میلیون و میلیاردها برابر برسد اگر اسم این آفرینش نیست پس چه چیزی می تواند باشد؟

--------

منبع نوشتار انگلیسی بخش هایی از این نوشته

/ 1 نظر / 40 بازدید
امیر

آقا من وبلاگت رو می پسندم. خیلی خوبه موفق باشی