برسی یکی از ایراد های مربوط به طراحی هوشمند در سیستم تولید مثل

این پست در پاسخ به کامنت زیر ثبت شده است:

  • همانطور که می دانید،محیط رحم در بعضی روزها قلیایی و در بعضی از روزها اسیدی است،و این خاصیت قلیایی و اسیدی باعث می شود که بیشتر اسپرم های آزاد شده به درون رحم(در هر بار کشته شوند)و تنها تعداد معدودی از اسپرم ها زنده بماند.در نتیجه اگر تعداد اسپرم ها مانند تخمک ها یک یا چند عدد بود،بدون تردید به دلیل خاصیت قلیایی یا اسیدی رحم از بین می رفتند و جانداران عملا قادر به تولید مثل نبودند.
  • حال این سوال مطرح می شود که خاصیت قلیایی یا اسیدی چه ضرورتی دارد؟پاسخ ساده است وجود حالت قلیایی و اسیدی در رحم عملا منجر به ایجاد یک حالت پایدار در رحم می شود،و باکتری ها و ویروس ها را از بین می برد،اگر این حالت قلیایی یا اسیدی وجود نداشت،همه زنان به دلیل عفونت های مهبلی از بین می رفتند،ولی راه حل این مساله نیز در بدن انسان تعبیه شده است.
  • حال این سوال مطرح می شود که وجود باکتری ها و ویروس ها در بدن انسان چه ضرورتی دارد؟پاسخ این سوال نیز بسیار ساده است،وجود بسیاری از باکتری ها و ویروس ها برای بدن ما مضر است و حتی در بعضی از اوقات تا اندازه ای برای بدن ضروری است ولی وجود این باکتری برای چرخه های گوناگونی در طبیعت ضروری است.
نتیجه گیری:جنس ماده برای حفاظت رحم از خطرات مختلف نیاز به محیط قلیایی یا اسیدی دارد،در نتیجه این محیط قلیایی یا اسیدی بخش اعظمی از اسپرمها را بعنوان جسم خارجی مشابه باکتری ها از بین می برند،ولی غلظت ماده اسیدی یا قلیایی رحم به اندازه ای نیست که همه آنها را از بین ببرد و تنها به اندازه ای تعبیه شده است که عفونت ها و باکتری ها و جاسوس ها را از بین ببرد،در نتیجه جنس نر به مقدار قابل توجهی اسپرم بیش از یک عدد نیاز دارد،که این مقدار اندکی بیش از مقداری است که توسط ماده قلیایی یا اسیدی رحم از بین می رود.
حال تصور کنید که این تناسب بین مقدار اسپرم و ماده قلیایی یا اسیدی از ابتدا وجود نداشت،یا ماده اسیدی یا قلیایی از ابتدا در رحم وجود نداشت،در نتیجه در حالت اول نسل انسانها منقرض می شد و هیچ کسی قادر به تولید مثل نبود،در حالت دوم نیز همه ماده ها از بین می رفتند و در نتیجه تولید مثل و ادامه نسل ها نیز تداوم نمی یافت.
/ 2 نظر / 83 بازدید
azadeh

بعد از یه عالمه پرسه زدن توی سایتای مختلف بالاخره یک وبلاگ پیدا کردم که با جهل و خرافات و نظرات شخصی پایگذاری نشده بود. لطفا اگر کتابی برای خداشناسی میشناسید معرفی کنید . ممنونم که اطلاعات مفیدی رو منتشر می کنید

جناب آزاده به نظر من کتابهای هارون یحیی رو دانلود و مطالعه کنید