بحث خداشناسی درباره پلاکت ها و فرآیند انعقاد خون

در خون هر فرد رقمی بین ۱۵۰۰۰۰تا ۴۵۰۰۰۰ در هر میکرومیلیلیتر پلاکت وجود دارد،پلاکت ها گلبول های بدون هسته شبیه گلبول های قرمز بدن هستند،که با انعقاد خون مانع از خون ریزی می شوند،وقتی که مثلا انگشت یا پوست ما زخمی می شود،میلیون ها پلاکت در محل زخم تجمع می کنند و بروی هم انباشته می شوند،و بعد از مدتی مشاهده می نماییم که محل خونریزی دچار کبودی می شود،و زخم بند می آید و محل زخم بعد از مدتی شروع به ترمیم می کند.

پلاکت ها در مغز و اسنخوان پدید می آیند و صرفا کمبود پلاکت ها یا درست عملکردن آنها باعث مشکلات جدی و بیماری های مختلفی از جمله ترومبوسیتوپنی‌ می شود،حال و زمانی که میزان پلاکت ها زیاد می شود بیماری ترومبوسیتوز بروز می کند،که می تواند باعث سکته قلبی به دلیل انعقاد بیش از حد خون شود.ولی خداوند متعال میزان پلاکت ها را در خون بسیاری از فراد به اندازه طبیعی قرار داده است.

حال تصور کنید که در یک جهان که بنا به ادعای اتئیست ها در اثر تصادف پدیدار شده بود،انتخاب طبیعی یا تکامل تصادفی تنها به این فاکتور از بدن شکل نمی داد،یا مثلا در مراحلی باعث می شد که انعقاد خون جاندارن اولیه بسیار بیشتر باشد چه اتفاقی می افتاد؟

اجداد ما و همه پستانداران به دلیل خون ریزی یا انعقاد بیش از حد خون همگی تلف می شدند و عملا نسل همه جانداران منقرض می شد،زیرا هر جانداری حدقلا یک بار در طول عمرش دچار زخم هایی که منجر به خون ریزی می شود،می شود.در نتیجه عدم وجود همه جانداران تلف می شدند و زندگی تداوم نمی یافت.

سوالی که تکامل گرایان اتئیست باید پاسخ بدهند این است که در جاندارن اولیه که انتخاب طبیعی،و تکامل هنوز باعث نشده بود که پلاکت ها به صورت کنونی باشند،در نتیجه هر جانداری یک بار در طول عمر خود تا سن بلوغ دچار زخم منجر به خون ریزی می شد چگونه نسل جاندارن تداوم می یافت؟

بدون تردید اگر جهان خالق و طراح هوشمند نداشت،و  تکامل تصادفی و انتخاب طبیعی و .... قادر نبودند تنها به این فاکتور ساده از میلیاردها فاکتور موجود در بدن جانداران شکل دهند،اکنون هیچ جانداری زنده نبود و جانداران بلافاصله بعد از اولین زخم در بدنشان، مخصوصا در دورانی که باند و چسب و ابزارهای امروزی نبود و بدن نیز قادر به ترمیم نبود تلف می شدند و امروز نیز هیچ اثری از نسل های بعدی آنها بروی زمین نبود.

--------

 برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک لطفا صفحه ما را لایک بزنید.

/ 11 نظر / 75 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مملی

جواب ابلهان خاموشی است

babak

من به خدا باور ندارم ولی باید بهتون بگم که با این استدلالی که کردین خداشناسان رو بدنام می کنید. اطلاعاتتون در مورد تکامل به طرز نفسگیری ضعیفه. کمی مطالعه کنید.

من

چرا نظرات در زیر مطلب دیده نمیشوند. آیا شما یک کتاب معتبر در زمینه انتخخار طبیعی خوانده اید؟ منبع آنرا بنویسید.

انسانم آرزوست

کمی اندیشه و خرد اگر بود این همه مردمان احمق دنباله رو کتابهای ادیان (!) نبودند و انسانهای دارای اختلال اسکیزوفرنی (پیامبران!) را مقدس نمی دانستند! کمی اندیشه و خرد برای نجات انسانهای نادان کافیست! از همین مغز خود استفاده کنید و شما کسی که این وبسایت رو ساختی کمی سطح مطالعه ی خود را افزایش بده. تاریخ بخوان برایت خوب است... http://www.downfacebook.com/download-facebook-video-832841313446233.html

تتتت

عمو جون اصلا باريكلا به تو كه داري سعي ميكني با علم و دانش خدا رو ثابت كني... ولي چرا اين رفيقات هر كي كه با علم و دانش خدا رو انكار كنه به جاي بحث علمي ممهورالدم مي كنن و در جا ميكشن؟ آيا ميشه تو كشورهاي اسلامي در مورد عدم وجود خدا با كسي بحث كرد؟ زنده ميذارينش؟ اشكال كارتون كجاست كه حتي از حرف زدنم ميترسين و فقط ميخواين متكلم وحده باشين. هر وقت ترست از آگاه شدن خودت و بقيه ريخت اونوقت بيا بحث علمي راه بنداز دانشمند اسلامي!!!!!!

omid

khob onaii ke natonestan be in takamol beresan mordan va on mojodati ke be in takamol residan faghat zende mondan.be nazare man be onvane yek biologist beine nazarie takamol va vojode khoda hich tanaghozi vojod nadare

Ramin

Pas ba in estedlale shoma, Khoda ham bayad khaleghi hooshmand daashte baashad.

بيخدا

۲ ۱ referencer ‫حدود ۲ ساعت پیش سوالی که تکامل گرایان اتئیست باید پاسخ بدهند این است که در جاندارن اولیه که انتخاب طبیعی،و تکامل هنوز باعث نشده بود که پلاکت ها به صورت کنونی باشند،در نتیجه هر جانداری یک بار در طول عمر خود تا سن بلوغ دچار زخم منجر به خون ریزی می شد چگونه نسل جاندارن تداوم می یافت؟ وجود پلاكتها و عملكردشان قسمتي از تكامل پستانداران بوده است و توضيح تكاملي قضيه اين است كه پستانداران داراي سيستم پلاكتي، مقاومتر از پستانداران فاقد اين سيستم بوده و در نتيجه شانس بيشتري براي بقا و توليد مثل داشته اند و در نتيجه باقي مانده اند و ساير پستانداران فاقد اين سيستم در نتيجه عملكرد تكاملي محيط از ميان رفته اند. در ضمن ترمبوسيتوپني و ترمبوسيتوز علامت (سيمپتوم) هستند و نه بيماري! حالا سوال بنده از معتقدين به وجود پروردگار: در گردن اكثر مهره داران عصبي وجود دارد به اسم ريكارنت لارنژيال كه كار عمده آن عصب دهي به ماهيچه هاي حلق و طنابهاي صوتي است. در گردن مهره داران با گردن كوتاه مثل انسان اين عصب با اندكي انحنا از عصب واگ جدا شده و به ماهيچه هاي مذكور در گردن مي رسد اما در گردن مهره داران با گردن درازتر اين

محمد

سلام دوست من اتفاقا شما جواب خودت رو دادی. در همین روند تکامل موجوداتی که پلاکت هاشون درست عمل نمی کرد از بین رفتن و ژن موجوداتی باقی ماند که در تکامل آنها تعداد پلاکت ها مناسب بود . و البته هنوز هم به علت مشکلات احتمالی ژنتیک هر از چند گاهی این مشکلات پیش می آیند که در موجودات دیگر به جز انسان که با این مشکلات به گونه دیگری روبرو می شود موجب مرگ می شود.

هوتن

salam من دعانویسم و گهگاهی نیز با اجنه مومن دیدار میکنم و اخباری برایم می آورند...مردم مشکلات یا اختلافاتشان با دیگران یا بیماریهای روحی و روانی خودشان را برایم می نویسند و ایمیل می زنند و من بعد از یکهفته جوابشان را با ارایه راه حل و دعای مناسب برای انها می فرستم البته باید مشکلاتشان را مفصل و با لحن خودشان بصورت عریضه بنویسند و بصورت مکالمه نباید برای من مطرح کنند بلکه باید کتبی بنویسند........ادعونی استجب لکم....والسلام.....aminihootan@yahoo.com