بحث خداشناسی درباره شیر دادن جاندارن

همانطور که می دانید،در خزندگان و پرندگان برخلاف پستاندارن غذای کودک تازه متولد شده توسط والدین از محیط بیرون تهیه و شکار می شود و جانداران تازه متولد شده از آن تغذیه می کنند،اما در پستانداران وضعیت بسیار متفاوت است و جنین تازه متولد شده تا ماهها از غده های شیری مادر تغذیه می کند.

بر اساس ادعای تکامل گرایان اتئیست؛انتخاب طبیعی و تکامل باید در طول زمان به بدن جاندارن و حیوانات بطور تصادفی شکل داده باشد،و بر اساس درخت تکاملی نخستین پستانداران از خزندگان که گوشت خوار بوده اند و غذای فرزندان خود را با شکار تامین می کرده اند پدید آمده اند.حال آنکه هیچ حلقه واسطه ای که صفات مشترک خزنده و پستاندار را داشته باشد مثلا خزنده ای که به فرزندان خود شیر بدهد وجود ندارد و یافت نشده است.

حال تصویر کنیم بر اساس ادعای اتئیست ها زمانی که نخستین پستانداران پدید آمده اند،انتخاب طبیعی باید به گونه ای تنظیم می شد که این پستاندارن به سمت این مسیر بروند که به کودکان خود شیر بدهند،در نتیجه بر اساس انتخاب طبیعی باید در ابتدا دارای غدد شیری بوده باشند،و سپس در طول زمان بدن آنها توانایی تولید شیر را کسب کرده باشد.

زمانی که پستاندار نوزاد تازه متولد شده خود را با شکار سیر می کند پدید آمدن غدد شیری هیچ مفهومی ندارد،زیرا برای این کار باید برای میلیون ها سال محل غدد شیری در پستاندار اولیه توسط چندین نسل بدون هیچ دلیلی و حتی بدون وجود شیر بطور اتفاقی مکیده شود و در هر نسل محل مکیده شدن که دچار برآمدگی شده این صفت را از طریق ژن ها به نسل بعدی انتقال بدهد،حال اینکه این مساله تنها با نظریه لامارک که بعدها در آزمایشاتی از جمله ناقص کردن چند نسل متمادی موش ها رد شد،تطابق دارد.

حال تصور کنیم بر اساس اتفاق غدد شیری در نخستین پستاندار پدید آمد،بدن پستانداران از کجا می دانست که باید زمانی که بچه دار شد باید شیر تولید بکند؟ و چه مکانیسیمی به آن دستور می داد که دست به این کار بزند؟آیا نیروی کور طبیعت که انتخاب طبیعی نامیده می شود قادر به این کار است؟؟

یک موضوع دیگر کودکان تازه متولد شده ای که برای هزاران نسل بلافاصله بعد از متولد شدن باید گوشت می خوردند تا زنده می ماندند،چگونه توانستند این صفت را یکجا کسب کنند که بتوانند به سمت شیر خوردن بروند و این صفت را به نسل های بعدی خود منتقل کنند؟

سوال دیگری که مطرح است؛بر فرض محال دو فرآیند بالا به خوبی صورت گرفت،بدون تردید شیر اولیه جانداران باید بر اساس نظریه تکامل ناقص بوده باشد و مثلا غلظت آب آن بالا بوده باشد و مواد لازم را برای زنده ماندن جنین نداشته باشد،چگونه جانداران تازه متولد شده ای که برای نسل ها بلافاصله می توانستند گوشت بخورد حال باید با شیری که ضعیف تر است تغذیه بنماید و چگونه می توانستند زنده بمانند؟

پاسخ اتئیست ها ممکن است در نظر گرفتن حد میانه باشد ولی تاکنون هیچ جانداری که بلافاصله بعد از تولد همه چیزخوار باشد نیز یافت نشده است.

خداوند متعال که از ابتدا تمامی طرح آفرینش را بطور هوشمندانه طراحی کرد،این قابلیت را در بدن جاندارن قرار داد که همزمان با بچه دار شدن هرمونی در بدن آنها ترشح شود که باعث تولید شیر در غدد شیری آنها شود،اگر مسیر تکامل تصادفی بود بدون تردید با خطاهای بسیاری همراه بود،و کافی بود مثلا تولید این هرمون با مشکل مواجه شود،مثلا درست در زمانی که کودک به دنیا میایید ترشح نشود،همه کودکان جاندارن بدون استثنا می مردند و هم اکنون هیچ موجودی بروی زمین زنده نبود...

/ 1 نظر / 73 بازدید

خب برادر من شما کلا نظریه تکامل رو اشتباه فهمیدی. من پیشنهاد می کنم از یه مرجع معتبر جدید فارسی تکامل رو مجددا مطالعه کن. تئوری تکامل اینجور پدیده ها رو اینطوری که شما نوشتی اصن توضیح نمیده