طراحی هوشمند در DNA و مقایسه آن با هاردهای امروزی

همانطور که میدانید در هسته بیشتر سلول های بدن DNA ها وجود دارند،که محتوی ماده ژنتیک سلول و اطلاعات آن هستند و به نوعی اگر هر سلول بدن را بصورت یک کامپیوتر در نظر بگیریم DNA ها به هارد کامپیوتر محسوب می شوند.

و در بدن هر انسان تیلیاردها سلول وجود دارد که هر سلول در هسته خود دارای DNA است و با اطلاعاتی که از هسته می گیرد قادر به ادامه فعالیت خود است.

نرخ خطای DNA کمتر از یک خطا در هر صد میلیون نامه است. در بدن هر فرد صد  تریلیون سلول وجود دارد که هر کدام از آنها شامل سه گیگابایت اطلاعات می شوند.این تراکم در هر میلیمتر مکعب به 1000 ترابایت می رسد.[1][2]

این ارقام حتی  با پیشرفته ترین هاردهای ساخت دست بشر قابل مقایسه نیست.حال چندین سوال در این مورد مطرح می شود :

  • آیا ذهن سلیم قبول می کند،که یک هارد معمولی و یا حتی یک فلش مموری بدون طراح و آفریدگار و سازنده باشد،و در طی میلیاردها سال در اثر انتخاب طبیعی بدون دحالت مهندس و کارخانه به وجود آمده باشد؟ولی DNA حاصل انتخاب طبیعی و تکامل باشد؟
  • اگر کد ژنتیک که به مثابه هارد سیستم است،در یک جهان تصادفی و بدون آفریدگار پدید نیامده بود،کامپیوتر بدون هارد چگونه قادر به ادامه حیات بود،حال این نقطه قابل ذکر است که مساله ای که تکاملگرایان بعنوان انتخاب طبیعی از آن یاد می کنند و حتی خود نیز تعریفی نمی توانند بر آن ارائه کنند،چون دارای یک هوش و خرد جمعی نیست و یک سامانه کور است نمی تواند به همه سیستم یکجا بصورت صحیح شکل بدهد،در نتیجه یک کامپیوتر بدون هارد یا با هارد سوخته یا حتی با یک هارد ویروسی یا دارای اطلاعات نادرست ذخیره شده از بین می رفت و نمی توانست به حیات و حتی تولید مثل و ادامه نسل ادامه بدهد.در نتیجه انتخاب طبیعی باید میلیاردها میلیارد سال آزمون و خطا می کرد که اگر این آزمون و خطاها را محاسبه بکنیم و این مساله را در نظر نگیریم که هر آزمون و خطای نادرست منجر به جهش ژنتیکی در نتیجه سرطان و نابودی سامانه می شود،باید رقمی معادل بیشتر از عمر کائنات برای پدید آمدن تصادفی ماده ژنتیک بشود.
  • دانشمندان ناسا و بسیاری از دانشمندان تکاملگرا برای فرار از این پاسخ اعلام کرده اند که DNA منشا فرازمینی دارد،حال این سوال نیز باید مطرح بشود که چگونه DNA توانسته فواصل میلیون ها ساله بین کهکشان ها را بروی تخت سنگ طی کند و زمانی که از نزدیکی یک ستاره مثل خورشید عبور می کرده در اثر تشعشعات کشنده آن که در فضا پخش شده اند از بین نرفته باشد و توانسته باشد از میدان مغناطیسی و اتمسفر زمین که به راحتی هر جسم خارجی را نابود می کنند عبور کرده باشد؟
بهترین و بهترین پاسخ برای این سوالات و بسیاری از سوالات دیگر در نظر گرفتن یک طراح هوشمند برای کل سامانه است که مانند یک مهندس،هارد کامپیوتر را از پیش طراحی کرده است و در کل سامانه قرار داده است.
------------
  1. For simplicity, I am treating each DNA ‘letter’ as a ‘byte’ of information, which is ‘in the right ball park’, and we have 3.17 billion base pairs (bp). In reality, since there are four possibilities at each locus, so it could store two bits of information per letter, and we have two copies of the genome in each cell, so 6.34 billion bp. Return to text.
  2. Borthine, D., DNA storage could preserve data for millions of years, gizmag.com, 18 February 2015. Return to text.
/ 2 نظر / 105 بازدید
مهران

سلام خیلی وبسایت روشنگر و پر محتوایی دارید. می شود لطفا علت رابطه جنسی خوک دریایی و پنگوین امپراطور را توضیح بدهید. http://kermeki.blogspot.nl/2015/03/blog-post.html

بابک

و فی الارض الایات الموقنین و فی انفسکم افلا تبصرون؟! فقط می تونم بگم وبلاگتون فوق العادس!