طراحی هوشمند در موش کور

موش کور یک جاندار از رده پستانداران است و برخلاف تصور عامه مردم بطور کامل کور نیست و بینایی ضعیفی دارد ولی بجای آن در قسمت بینی و صورت دارای حس گرهای بسیار قوی هست که با برخورد آنها به محیط اطراف مسیر خود را می یابد.

موش کور با حفر زمین به دنبال کرمها و حشرات می گردد و از آنها تغذیه می کرد و نسبت به جثه اش تغذیه بسیاری می کند.

اگر جاندارانی مانند کرم خاکی و موش کور نبودند حالتی در خاک به اسم خفگی رخ می داد و امکان جابجایی اکسیژن در خاک وجود نداشت در نتیجه ریشه های گیاهان دچار خفگی می شدند


موش کور داری یک پوست مخملی است که از سایدگی بدنش توسط خاک جلوگیری می نماید علاوه بر آن دارای زایده های گوشتی در قسمت بینی است که این زایده ها یک حس لامسه ای قوی را به حیوان می دهد که به وسیله آن می تواند تمام جزئیات محیط اطراف را به مغز منتقل نماید.همچنین جاندار دارای پنجه های بسیار قوی است که به وسیله آن می تواند خاک را جابجا نماید.

و این جاندار دارای یک بینایی ضعیف است.تکامل گراهای اتئیست این موضوع را مطرح می نمایند که ساختارهای موش کور در طول زمان در اثر تکامل به وجود آمده اند در حالی که محیط زندگی این جاندار به گونه ای است که اگر از اول در داخل خاک امکانات حفاری را در اختیار نداشت امکان شکار و حفر خاک را نداشت.مثلا اگر در ابتدا زایده های جاندار وجود نداشت قادر به حرکت در خاک نبود و اگر از ابتدا پنجه نداشت قدر به حفر خاک و شکار نبود و اگر دارای پوست مخملی نبود بدنش ساییده می شد و مجموعه این عوامل به جاندار ادامه تولید مثل و بقا نمی داد.

موضوع دیگر این است که تکامل گراها اشاره می کنند که ضعف چشم موش کور ناشی از تکامل است و یک ایراد برای آفرینش است در   پاسخ باید گفت که در عوض ضعف چشم موش کور جاندار دارای اندام های حسی قوی است که تمام اطلاعات را با جزئیات به مغز می دهند و در زیر خاک که یک نقطه تاریک است موش نیازی به چشم ندارد و بینایی ضعیف تنها برای زمانی که جاندار وارد محیط هایی می وشد که مقداری نور وجود دارد مورد نیاز است.

دقیقا طراحی هوشند با توجه به نیاز موش کور برای ادامه زندگی در زیر خاک روی بدن جاندار صورت گرفته است و خداوند تمام ابزارهایی که جاندار برای زنده ماندن در زیر خاک نیاز دارد در اختیار وی قرار داده است آیا می شود همه ابزارهای حفاری از ابتدا در اختیار جانداری باشد و بگوییم بدون طرح و هدف قبلی به وجود آمده است؟

/ 2 نظر / 24 بازدید
رضا

طراحی هوشمندی در کار نیست دوست من. همه موجودات زنده دارای جهشهای ژنتیک هستند که در آنها تغییراتی بوجود می آورد. بنابر قانون تنازع بقا تغییرات ژنتیک مثبت ماندگار میشوند و تغییرات منفی و مضر موجب نسلشان منقرض میشود. همانطور که میلیونها نوع حیات تا کنون منقرض شده اند. شما که اسم سایت را علمی گذاشتی اقلا دو تا کتاب علمی در مورد حیات و قوانین تکامل میخوندی تا این موضوعات پایه ای و ابتدایی علم رو به معجزات و دخالت ماورا طبیعه نسبت نمیدادید.

Ulysses

شما احتمالا نه فیهمیدی خدا چیه، نه میدونی‌ علم کدومه! واگر نه سعی‌ نمیکردی این دو را در یک کاسه جمع کنی‌. در ضمن، هر گاه تونستی‌ "به روش علمی‌" تکامل رو زیر سوال ببری، و سند علمی‌ بر عدم صحت اون کشف کنی‌، مطمئن باش جایزه نوبل رو میبری! آلبت، ابتدا باید کمی‌ مطالعه کنی‌ و بفهمی که علم اینجوریا که شما فکر میکنی‌ کار نمیکنه! یه جورای دیگس!