مغلطه تکامل تصادفی میوه ها و گیاهان

این نوشتار بر اساس ایده یکی از خوانندگان تارنما تهیه شده است،که نهایت تشکر را از دقت و لطف نظر این فرد می نماییم،چنانکه شما هم ایده یا نوشته قابل پیاده شدنی دارید در قسمت نظرات وبلاگ آن را مطرح نمایید.

بر اساس تئوری تکامل تمامی جانداران از جمله گیاهان و جانوران بر اساس زمان و طی میلیاردها سال تکامل یافته اند،در این پست قصد داریم به برسی چند نکته بپردازیم که تکامل به گیاهان را عملا به بن بست می کشاند.

همانطور که می دانید،تولید مثل گیاهان بعد از لقاح و گرده افشانی،در دانه ها و میوه های آنها صورت می گیرد و در اکثر درختان گیاهان،اندوخته غذایی دانه همانند تخم مرغ در گردو و موز در داخل آن و یا مانند گیلاس و هلو و انبه و خرما در اطراف آن شکل می گیرد و دانه تا مدتی که در محل مناسب قرار گیرد و رویش پیدا بکند از آن تغذیه می نماید.


حال تکامل گرایان اتئیست باید پاسخگوی چندین سوال در این مورد باشند:

  • بر اساس تئوری تکامل بدن جانداران و گیاهان در طول زمان پدید آمد و تکامل یافت،در زمانی که بنا به ادعای تکامل گرایان گیاهان از حالت ابتدایی خود که سرخس ها و خزه ها بودند در حال تکامل به گیاهان پیشرفته تر بودند،می باید سیستم تولید مثل آنها نیز ناقص و در حال تکامل بوده باشد،در طی این فاصله چند میلیون یا میلیارد ساله که سیستم تولید مثل گیاهان در حال تکامل بود،و به طبع ناقص بود،گیاهی که مثلا می توانست به هسته خود شکل بدهد ولی هسته دارای اندوخته غذایی نبود،در نتیجه آن دانه از بین می رفت،گیاهان چگونه قادر به تولید مثل و ادامه حیات بودند؟و آیا تکامل گرایان می توانند اروزه گیاهی را معرفی نمایند که بدون اندوخته غذایی قادر به تکثیر باشد؟
  • سوال دوم-در مدتی که گیاهان مثلا خیار گوجه بادمجان و میوه ها هنوز به اندازه ای تکامل نیافته بودند،که قادر به ذخیره اندوخته و تولید میوه،باشند سایر جانداران از چه چیزی تغذیه می کردند؟و آیا این مساله قابل قبول است که اگر سایر جانداران در آن دوران تنها  از گوشت همدیگر تغذیه می کردند امروز جانداری بروی زمین وجود داشت؟
/ 4 نظر / 59 بازدید
a

در حماقت نظیر نداری

همیشه بدون این موجودات هستند که با محیط سازگار میشن نه محیط با موجودات ، دوم اینکه خیلی از همین موجودات خاص یه قاره هستند و در جایی دیگه یافت نمیشن ، سوم چهار میلیارد سال زمان کمی نیست و در این بازه زمانی هر جهش مثبتی میتونه به تکامل موجودی کمک کنه .

محقق

فوق العاده اید خدا قوت

chemicalamin

همين كه اين مطالب اتيست هاي بي منطق رو عصباني ميكنه پس مفيده . هر وقت هر كدوم سوال مي پرسي هي ميگه ميليون ها سال ...