خدا و علم (خداشناسی علمی)

او منشا آسمانها و زمین است زمانی که تصمیم به چیزی می گیرد فقط مى‏گوید باش پس فورا موجود مى‏شود.(سوره البقرة آیه ۱۱۷)

برسی ایرادات مربوط به طراحی هوشمند بخش اول/شاخ حیوانات

در یکی از صفحات اتئیستی تصویر زیر درج شده بود و در آن به دلیل فرور رفتن شاخ جاندار به داخل سرش این ایراد به طراحی هوشمند مطرح شده بود که چرا این ایراد در طراحی این جاندار وجود دارد که شاخش به درون سرش فرو رفته است.

در پاسخ به این ایراد باید به چندین مساله توجه نمود:

  • اول-همه تصاویر اینترنتی تا زمان مشاهده نمونه واقعی قابل اطمینان نیستند و ممکن است تصویر و حتی خود نمونه مورد دستکاری قرار گرفته باشد.
  • دوم-در صورت صحیح بودن تصویر نیز این مساله را باید مد نظر قرار داشت که این حادثه می تواند در اثر حوادثی مانند برخورد سریع جاندار به یک مانع مانند درخت و یا افتادن و سقوط جاندار از بلندی یا افتادن یک شی سنگین بروی سر جاندار که باعث فرو رفتن شاخش به درون جمجمه اش شده است نیز رخ داده باشد.
  • سوم این اتفاق می تواند در اثر عدم مصرف کردن شاخ که باعث رشد زیاد آن شده است و یا مصرف کردن بیش از حد مانند کوبیدن سر به یک نقطه رخ داده باشد و لزوما ایراد مادر زاد نیست.این ایراد در اثر هر مصرف بیش از اندازه و یا هر سو مصرفی از هر اندام حتی مغز در هر جانداری حتی انسان نیز رخ بدهد.در انسان ها نیز بجای شاخ بیماری کجی آلت که بصورت اکتسابی نیز یافت می شود وجود دارد.
  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٠/٢۱