خدا و علم (خداشناسی علمی)

او منشا آسمانها و زمین است زمانی که تصمیم به چیزی می گیرد فقط مى‏گوید باش پس فورا موجود مى‏شود.(سوره البقرة آیه ۱۱۷)

آیا ژن های انسان DNA توسط موجودات فضایی به زمین آورده شده و منشا فرا زمینی دارد؟

در یک فرضیه توسط جریان های اتئیست در پاسخ به پیچیدگی ساختار DNA مطرح می شود که آفرینش در زمین توسط موجودات فضایی انجام شده یا از سیارات دیگر به زمین آمده است.

یک تجزیه و تحلیل دقیق از ژنوم انسان ظم و ترتیب دقیق در کنار هم قرار گرفتن مولکول های DNA و اسید آمینه ها را در کنار هم نشان می دهد.
داس ولادیمر از داشگاه ملی قزاقستان می گوید که یک سیگنال هوشمند در کد ژنتیکی ما جاسازی شده است که می تواند یک کد ریاضی معنا دار باشد که تکامل نمی تواند علت آن را ذکر کند.
بطور خلاصه DNA بیش از حد پیچیده بسیار هوشمند است که خود تکامل یافته باشد راه حل این است که توسط تمدن باستانی از سیارات دیگر در زمین جاسازی شده باشد!
حال سوال این است که دی ان ای خود ساکنان این سیارات هوشمند چگونه به تنهایی تکامل یافته است؟!
آیا می دانستید که نزدیک ترین سیاره مناسب به زمین آلفا قنطورس است که در فاصله 4.37 سال نوری قرار دارد و با سرعت نوری معادل 300000 کیلومتر در ثانیه چهل میلیون میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد حال اگر قرار باشد یک سفینه فضایی از این سیاره با سرعت حرکت بیشتر از سیاره زمین به زمین بیایید و نیاز به غذا و سوخت نداشته باشد و در مسیر به شهاب سنگها برخورد نکند و به داخل سیاهچاله ها کشیده نشود 115000 سال طول می کشد تا به زمین برسد!


این محاسبه بدون در نظر گرفتن عنصر وزن است حال اگر سفینه ای ده تن داشته اشد و با سرعت صد هزار کیلومتر بر ساعت بخواهد حرکت کند مقدار انرژی لازم بر آن :
E = ½mv²

= ½ × 10,000 kg × (100,000,000 m/s)²

= 50 exajoules (5 × 1019 J).
این برابر مقدار انرژی مصرفی جهان در یک ماه است چه منعبی از داخل سفینه می تواند این مقدار انرژی را برای حرکت آن فراهم کند!؟
همچنین اگر سفینه ای از یک سیاره دیگر به زمین آمده باشد باید آثار باکتری های ان بروی زمین وجود داشت و حتی باعث کشتارهای گسترده بروی زمین می شد.

حال اگر بخواهیم این فرضیه را مردود و فرضیه آمدن DNA از فضا را قبول کنیم و قبول کنیم DNA صدهزار سال در فضا بروی یک شهاب سنگ در راه زمین بوده است آیا در طی این صد هزار سال DNA نابود نشده است یا در اثر برخورد با اشعه گاما و ایکس کشنده ای که از ستاره ها ناشی می شوند و کل فضا را اشغال کرده است و ... از بین نرفته است؟!و یا حتی اگر توانسته بعد از صد هزار سال به زمین برسد چگونه توانسته است از میدان مغناطیسی و جو زمین بدون آسیب دیدن عبور کند و سالم فرود بیایید؟!نکته تامل بر انگیز دیگر این است که قبول کنیم DNA در محیط بیرون از زمین شکل گرفته در یک سیاره دیگر چگونه ممکن است بدون آفرینش ساختار پیچیده ی DNA موجودات فضایی شکل گرفته باشد.

موضوع دیگر این است که وقتی که اروپایی ها برای نخستین بار به آمریکا رفتند با خود بیماری هایی داشتند که در برابر ان ایمن بودند ولی بدن سرخپوستها در برابر آن ایمن نبود و باعث کشتار میلیون ها تن از آنان شد وقتی باکتری ها و یروس هایی از یک محیط به محیط دیگر وارد می شوند یا نابود می شوند و یا باعث نابودی آن محیط می شوند و جنس باکتری ها و ویروس ها از DNA و RNA است حال چگونه می تواند پذیرفت که یک DNA که با ساده ترین خطرات کاملا متلاشی می شود از یک محیط دیگر هزاران و شاید میلیون ها سال در سفر بوده و سالم به زمین نشسته و توانسته خود را با شرایط سیاره جدید منطبق کند و باعث تشکیل حیات در آن نیز بشود؟!

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ٦:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٧