خدا و علم (خداشناسی علمی)

او منشا آسمانها و زمین است زمانی که تصمیم به چیزی می گیرد فقط مى‏گوید باش پس فورا موجود مى‏شود.(سوره البقرة آیه ۱۱۷)

بحث خداشناسی در باره هرمون پروستاگلاندین و انقباض رحم هنگام زایمان

همانطور که می دانید انسان و همه جانداران عمدتا به روش زایمان طبیعی کودکان خود را به دنیا می آورند،و سزارین تنها مختص انسان است و از قرن ها قبل بصورت بسیار محدود در برخی از نقاط زمین انجام می شده است،و در دو قرن اخیر رایج شده است،ولی اکثر زایمان ها هم اکنون نیز به روش طبیعی انجام می شود.

اما در هنگام زایمان یک اتفاق عجیب می افتد؛

یک واسطه شیمیایی بنام پروستاگلاندین،باعث می شود که رحم دچار انقباض غیر عادی شود،در نتیجه جنین بتواند،از دیواره رحم عبود کند و متولد شود.

تصور کنید تنها این واسطه شیمیایی وجود نداشت،هیچ جانداری امکان زایمان را نداشت،در نتیجه همه جانداران منقطع النسل می شدند،و یا هنگام زایمان به دلیل تنگی رحم جنین دچار آسیب می شد.

  • حال اتئیست ها و تکامل گرایان اتئیست باید در باره این مساله پاسخگو باشند،در یک جهان تصادفی که این واسطه شیمیایی نیز باید مانند سایر هرمون ها و اعضای بدن مرحله به مرحله پدید می آمد،و از ابتدا وجود نداشت،پستاندارانی که به تازگی از خزندگان تخم گذار تکامل پیدا کرده بودند و به روش زایمان بجای تحم ریزی تولید مثل می کردند،زمانی که این هرمون وجود نداشت و یا مثلا بدلیل متکامل نبودن،در زمانی به غیر از زمان زایمان مثلا زودتر یا دیرتر تولید مثل می کردند و یا مثلا بیشتر و مخصوصا کمتر این واسطه شیمیایی ترشح می کرد و باعث انقباض کمتر می شد چگونه جانداران قادر به زایمان صحیح و ادامه نسل بوده اند؟

 برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک لطفا صفحه ما را لایک بزنید.  

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ٩:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٤/٢٥