خدا و علم (خداشناسی علمی)

او منشا آسمانها و زمین است زمانی که تصمیم به چیزی می گیرد فقط مى‏گوید باش پس فورا موجود مى‏شود.(سوره البقرة آیه ۱۱۷)

سینوس ها دستگاه تصفیه طبیعی هوای بدن

سینوس ها حفره هایی در سرما و در اطراف بینی هستند که مایعاتی را ترشح می کنند که این مایعات در نهایت وارد بینی می شود و مقداری از آن در یک چرخه دوباره به سینوس ها باز می گردد و مقدار دیگری از آن نیز وارد معده می شود و هر فرد روزانه مقداری از این مایعات را می خورد.حجم مایع سینوس ها در یک لیتر است.

مایع سینوس ها یک دستگاه طبیعی تصفیه هواست و بیشتر آلودگی هوایی را که از راه بینی وارد بدن ما می شود از جمله باکتری ها و ذرات دیگر را را تصفیه می کند و آلودگی آن را می گیرد.همچنین وجود خود سینوس ها به دلیل فضای خالی آنها باعث کم شدن وزن سر و ضربه گیری از جمجمه و مغز می شود و باعث می شود که مقداری از ضربه ای که به جمجمه یا مغز وارد می شود به این فضای خالی وارد شود.به همین دلیل است که وقتی فردی دچار سینوزیت می شود در ناحیه سر احساس سنگینی می کند.

حال تصور کنید که تنها همین یک جز بدن وجود نداشت و در نتیجه فرآیند تکامل تصادفی پدید نیامده بود:

  • هوای آلوده و گرد و غبار به راحتی می توانست از طریق بینی وارد بدن شود و عفونت ها و آلودگی های مختلف را در بدن انسان به وجود آورد در نتیجه همه انسان ها از عفونت ناشی از هوا می مردند.
  • سر به اندازه ای سنگین می شد که به راحتی قابل تکان دادن نبود در نتیجه هر ضربه به سر جمجمه ها و مغز بیشتر آسیب می دیدند.

سوالی که مطرح می شود این است که آیا یک فرآیند تکامل تصادفی و بدون خالق می تواند به این زیبایی و بدون عیب و نقص به بدن ما شکل بدهد؟یا اگر این ساختار در طول زمان در جاندارن بطور تصادفی پدید آمد در ابتدا که وجود نداشت بدن جانداران چگونه جلوی گرد و غبار و باکتری های هوا را می گرفت؟

برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک لطفا صفحه ما را لایک بزنید.

---------

سینوس (کالبدشناسی) از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد 

سینوزیت

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ۱٢:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۸/٦

بحث خداشناسی در باره مقایسه قدرت مغز انسان با قوی ترین ابررایانه جهان

40 دقیقه طول می کشد تا بزرگترین ابرکامپیوتر جهان بتواند یک ثانیه از فعالیتی که مغز انسان انجام می دهد را مدل سازی کند. چهارمین ابر کامپیوتر دنیا در ژاپن با حدود 1.4 میلیون گیگابایت رم و 705,024 هسته ی پردازنده، 40 دقیقه طول می کشد تا تنها یک ثانیه از فعالیت مغز را مدل سازی کند.[1][2]

حالاگر کسی می تواند این موضوع را بپذیرد که قطعات این ابرکامپیوتر در طی میلیاردها سال و بطور خود به خودی و تصادفی پدید آمده باشد و به وسیله وزش باد کنار هم قرار گرفته باشد و بدون در نظر گرفتن نقش طراح به وجود آمده باشد"مغز انسان هم می تواند حاصل یک تصادف باشد"در غیر این صورت هیچ بدیلی به جز پذیرش نقش آفریدگار در به وجود آمدن یا تکامل مغز نمی تواند وجود داشته باشد.

برای دنبال کردن مطالب ما از طریق فیسبوک لطفا صفحه ما را لایک بزنید.

-------

[1]منبع 

[2]Supercomputer takes 40 mins to calculate a single second of human brain activity Read more: http://www.itproportal.com/2014/01/13/supercomputer-takes-40-mins-calculate-single-second-human-brain-activity/#ixzz3HP3ZhQfu

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ٥:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۸/٢