خدا و علم (خداشناسی علمی)

او منشا آسمانها و زمین است زمانی که تصمیم به چیزی می گیرد فقط مى‏گوید باش پس فورا موجود مى‏شود.(سوره البقرة آیه ۱۱۷)

تورم کیهانی و ارتباط آن با آفرینش جهان

گروهی از محققان با استفاده از تلسکوپ BICEP2 که بروی هیگز مطالعه می کردند به نتایج شگفت آوری دست پیدا کردند.آنها می گویند بعد از نفجار بزرگ به دلیل وجود تورم کیهانی جهان نمی توانسته به وجود آید و باید در کمتر از یک دهم ثانیه بعد از انفجار بزرگ سقوط می کرد.اما هم اکنون وجود دارد.

اما به دلیل وجود میدانی از هیگز که جهان را احاطه کرده است باعث جلوگیری از سقوط جهان و در نتیجه تولد آن شد.سوالی که دانشمندان اتئیست باید به آن پاسخ دهند این است که میدان هیگز قبل از اینکه بعد فضا و زمان وجود داشته باشد و اصلا جهانی وجود داشته باشد چرا و چگونه و توسط چه کسی قبل از آفرینش جهان تعبیه شده بود تا در لحظه آفرینش جهان را از عدم نجات دهد؟

 تنها توضیح منطقی برای این مساله وجود آفزیدگاری است که قبل از آفرینش جهان وجود داشته و در لحظه تورم کیهانی که کیهان بار بزرگتر شده به وسیله قدرت خود یا به وجود آوردن شرایطی که از سقوط جهان جلوگیری کند مانع از سقوط کردن جهان شده است.

البته در نوشتار انگلیسی این نوشته که بخشهایی از آن درج شده است هدف از درج آن تکذیب انفجار بزرگ بعنوان یک فکت علمی است که عموم جریان های مسیحی سعی در تکذیب آن دارند ولی در اسلام این موضوع بطور مستقیم تایید شده است.در مورد موارد مبهم انفجار بزرگ و شرایطی که معجزاتی در آن رخ داد تا جهان هستی حاصل شود تنها یک دلیل می توان آورد و آن هم وجود یک آفریدگار قادر و قدرت مند است.

علاوه بر آن در خود تورم کیهانی نیز در کثری از ثانیه اندازه جهان به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.این مساله نیز جای خود دارد که اگر اندازه و مقدار ذرات جهان در کثری از ثانیه از هیچ بارها و بارها بزرگتر و در نهایت اندازه جهان به میلیون و میلیاردها برابر برسد اگر اسم این آفرینش نیست پس چه چیزی می تواند باشد؟

--------

منبع نوشتار انگلیسی بخش هایی از این نوشته

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ۱٠:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱٢

بحث خداشناسی در باره طراحی هوشمند قلب انسان

قلب انسان یک عضله است که مسئول پمپ کردن خون که حاوی اکسیژن و سایر مواد ضروری به بدن است می باشد.

قلب انسان در هر دقیقه هفتاد بار می زند در هر روز خون به وسیله قلب بدن را هزار دور می زند و مواد ضروری و اکسیژن را به بدن می رساند و دی اکسید کربن را پس می گیرد و قلب انسان در این هزار بار پمپ کردن روزانه 8000 لیتر معادل 2113 گالن و در هر ساعت خواب 340 لیتر معادل 89 گالن را پمپ می کند.نکته جالب این است که قلب انسان از پروتئین و آب ساخته شده است ولی پمپ های امروزی از صدها قطعه کنار هم تشکیل شده اند.[1]

علاوه بر آن قلب انسان می تواند مقدار پمپی که در آن زمان مورد نیاز بدن است را تشخیص دهد و بر اساس آن خود را تنظیم کند.مثلا در زمان استراحت چهار تا شش لیتر آب را در هر دقیقه که مورد نیاز بدن است پمپاژ می کند.

نکته دیگر در مورد قلب انسان این است که قلب انسان در هر ثانیه یک بار و در هر دقیقه 65 تا 70 بار می تپد اگر پمپی این قدرت را داشته باشد فشار آب خارج شده از آن می تواند یک صد تریلیون خانه را در هر ثانیه ببرد.ولی بدن انسان به گونه ای تعبیه شده که مقدار خون در شبکه رگ ها و مویرگها در جریان می یابد در نتیجه بدن انسان توانایی تحمل این فشار را دارا می باشد.علاوه بر آن قلب صد تریلیون سلول بدن را تغذیه می کند.[1]

همانطوری که موتور های الکتریکی نیازمند نیروی الکتریسیته هستند تا کار کنند قلب نیز دارای الکتریسیته است قلب از سیگنال های الکتریکی برای تنظیم سرعتش استفاده می کند.[2]قلب انرژی الکتریکی مورد نیازش را به وسیله یون های سدیم و پتاسیم تامین می کند.انتقال و خروج یون های سدیم و پتاسیم به قلب در یک فرآیند شیمیایی انرژی الکتریکی مورد نیاز آن را تامین می کند.

علاوه بر آن قلب دارای دریچه های مختلفی مانند دریچه های دهلیزی سینوسی و بطنی و میترال است که بطور اتوماتیک باز و بسته می شوند.این دریچه ها باعث می شوند که خونی که از سرخرگ ها و سیاهرگ ها وارد قلب می شوند بطور جداگانه به مسیر خود ادامه بدهند و با هم مخلوط نشوند.

بحث تکاملی آفرینشی

بنا به گفته تکامل گرایان اتئیست اجزای بدن جانداران و انسان به مرور زمان تکمیل شده اند.حال یک چالش در این مورد.قلب جنین به مرور زمان از هفته سوم شکل می گیرد و بسیار ضعیف است در زمانی که قلب جنین در حال تکمیل است قلب مادر به وسیله جفت خون را به بدن جنین پمپ می کند و خون در بدن جنین به حرکت در می آید و به وسیله یک رگ دیگر از جفت خون مورد استفاده قرار گرفته شده را پس می گیرد حال تصور کنیم جفت در بدن مادر قطع شود در نتیجه جنین می میرد.تکامل گرایان اتئیست باید توضیح دهند که زمانی که مثلا قبل جانداران مانند قلب جفت ضعیف بود یا بصورت امروزی وجود نداشت به وسیله چه ساز و کاری جانداران توانستند تولید مثل کنند و به حیات خود ادامه بدهند؟!

علاوه بر آن تصور کنید که اگر یک پمپ آب با کارایی بالا که دارای یک سیستم الکتریکی است و می تواند در هر ثانیه به پمپاژ خود ادامه بدهد بدون طراح و یا سازنده و در اثر زمان بتواند بطور خود به خودی پدید آمده باشد قلب انسان نیز می تواند خود به خودی پدید آمده باشد ولی اگر نتوانید این موضوع را بپذیری که پمپ آب نمی تواند در اثر تصادف یا بطور خود به خودی به وجود آید قلب انسان نیز نمی تواند خوب به خودی به وجود آید.

----------

[1]The Miracle of Blood and Heart Harun Yahya

[2]چرا و چگونه بدن ما الکتریسیته می سازد؟

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۳

بحث خداشناسی-اگر هرمون های ضد ادراری در افراد وجود نداشت چه اتفاقی می افتاد؟

شب ادراری در والدین یکی از علل یک بیماری فراگیر است و علل مختلفی دارد که یکی از آنها فشارهای عصبی و روانی است و علت دیگر آن عدم ترشح صحیح هرمون ضد ادراری وازوپرسین است.

هرمون وازوپرسین یکی از هرمون های ضد ادراری است که از هیپوفیز  و برخی دیگر از قسمت های بدن ترشح می شود و هرمون های ضد ادراری در شبها مسئول این هستند که ترحش و تولید ادرار در بدن را به حدقلا میزان ممکن برسانند.

این هرمون با افزایش باز جذب در لوله های نفرون کلیه مقدار آب بدن و در نتیجه تولید ادرار را به حداقلا می رساند.همچنین افزایش ترشح این هرمون در بدن منجر به نوعی تشنگی همیشگی می شود.

 

 

 

حال تصور کنید این هرمون در بدن وجود نداشت چه اتفاقی می افتاد؟انسانها بطور مداوم در روزها و شب مجبور بودند عمل ادرار کردن را تکرار بنمایند و در شبها عملا امکات استراحت وجود نداشت زیرا در هر ساعت ممکن بود مجاری جمع کننده ادرار پر شوند و مانع از خوابیدن یا شب ادراری در همه افراد شوند اگر هم این هرمون به میزان بالا ترشح می شد باعث تشنگی در افراد می شد.

حال جامعه انسانی را تصویر کنید که بخاطر یک جهش ژنتیک همگانی این هرمون در آنها از اثر بیفتد ساعت ها از وقت افراد در صف های دستشویی تلف می شود و عملا زمانی برای کارهای دیگر باقی نمی ماند.

اتئیست ها و تکامل گرایان باید پاسخی برای این سوال بیابند که چه ساز و کاری به جز یک طراح هوشمند می تواند این هرمون را برای جلوگیری از افزایش ترشح ادرار در بدن انسان به میزان کافی تعبیه کرده باشد؟بی شک یک ساز و کار تصادفی مانند تکامل یا جهش یا انتخاب طبیعی نمی تواند به این میزان تنظیم شده توانایی این کار را داشته باشد. 

 

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٥/۱