خدا و علم (خداشناسی علمی)

او منشا آسمانها و زمین است زمانی که تصمیم به چیزی می گیرد فقط مى‏گوید باش پس فورا موجود مى‏شود.(سوره البقرة آیه ۱۱۷)

مثالی از عدم امکان سفر موجوداتی فضایی به کره زمین

سحابی گل کاغذی (به انگلیسی: Rosette Nebula) یکی از سحابیهای صورت فلکی تک‌شاخ است و در نزدیکی خوشه ستاره‌ای NGC 2244 قرار دارد.
این سحابی از چند بخش تشکیل شده که هر کدام نام مخصوص NGC دارند.
این سحابی در فاصله 5200 سال نوری زمین قرار دارد یک سال نوری معادل 10 تریلیون کیلومتر است!حال اگر این مقدار را بر "سرعت صوت که ۱۲۳۶ کیلومتر بر ساعت است ضربدر 24 ساعت و 365 روز تقسیم نمایم" 92 هزار سال طول می کشد که که یک سفینه فضایی یک سال نوری را طی بکند!حال 92 هزار سال را در 5200 سال نوری ضرب نماییم 480 میلیون سال طول می کشد که سفینه با سرعت صوت و بدون توقف و سوخت گیری و بدون نیاز به غذا از این قسمت از فضا به زمین سفر نماید!


نکته قابل ذکر این است که 5200 سال نوری فاصله بسیار زیادی نیست کهکشانی بنام  UDFj-39546284 در فاصله 13.37 میلیارد سال نوری زمین قرار دارد که 2.5 میلیون برابر دور دتر است و اگر با سرعت صوت حرکت کند 1.200,000,000,000,000 یعنی 1.2 میلیون ضربدر میلیارد سال طول میکشد تا به زمین برسد!

جوابهای که نظریه پردازان فضانوردان باستانی برای فاصله های نجومی می تراشند کرمچاله است که تاکنون وجود آن به اثبات نرسیده و بطور مستقیم مشاهده نشده است و حتی اگر وجود داشته باشد مشخص نیست در چه فاصله ای از فضا و زمان سفینه مورد نظر را فرود بیاورد.

جواب دوم هم وجود موجودات در ابعاد دیگر است که توانایی سفر در فضا و زمان را دارند که اگر این موجودات در بعد 5 باشند موجود فضایی محسوب نمی شوند و اساسا نیازی به داشتن سیاره ای برای سکونت ندارند و در قرآن از آنها بعنوان جن و فرشته و ... یاد شده است.

این موضوع از نظر عقلی بسیار بعید به نظر می رسد که در فاصله 13.8 میلیارد سال که چند میلیارد سال طول می کشد که سیاره ای مانند زمین شکل بگیرد و در آن حیات تشکیل شود و از دیدگاه تکاملی چند میلیارد سال دیگر به طول می کشد که حیات به وجود آید در این فاصله موجودات بسیار هوشمند تری از انسان شکل گرفته باشند و بتواننداین فاصله های نجومی چند میلیون ساله را طی کنند و با هزینه و انرژی گزاف وارد زمین شوند و بتوانند در فرآیند آفرینش یا تاریخچه زمین دخالت نمایند.

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ۸:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱۸

آیا ژن های انسان DNA توسط موجودات فضایی به زمین آورده شده و منشا فرا زمینی دارد؟

در یک فرضیه توسط جریان های اتئیست در پاسخ به پیچیدگی ساختار DNA مطرح می شود که آفرینش در زمین توسط موجودات فضایی انجام شده یا از سیارات دیگر به زمین آمده است.

یک تجزیه و تحلیل دقیق از ژنوم انسان ظم و ترتیب دقیق در کنار هم قرار گرفتن مولکول های DNA و اسید آمینه ها را در کنار هم نشان می دهد.
داس ولادیمر از داشگاه ملی قزاقستان می گوید که یک سیگنال هوشمند در کد ژنتیکی ما جاسازی شده است که می تواند یک کد ریاضی معنا دار باشد که تکامل نمی تواند علت آن را ذکر کند.
بطور خلاصه DNA بیش از حد پیچیده بسیار هوشمند است که خود تکامل یافته باشد راه حل این است که توسط تمدن باستانی از سیارات دیگر در زمین جاسازی شده باشد!
حال سوال این است که دی ان ای خود ساکنان این سیارات هوشمند چگونه به تنهایی تکامل یافته است؟!
آیا می دانستید که نزدیک ترین سیاره مناسب به زمین آلفا قنطورس است که در فاصله 4.37 سال نوری قرار دارد و با سرعت نوری معادل 300000 کیلومتر در ثانیه چهل میلیون میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد حال اگر قرار باشد یک سفینه فضایی از این سیاره با سرعت حرکت بیشتر از سیاره زمین به زمین بیایید و نیاز به غذا و سوخت نداشته باشد و در مسیر به شهاب سنگها برخورد نکند و به داخل سیاهچاله ها کشیده نشود 115000 سال طول می کشد تا به زمین برسد!


این محاسبه بدون در نظر گرفتن عنصر وزن است حال اگر سفینه ای ده تن داشته اشد و با سرعت صد هزار کیلومتر بر ساعت بخواهد حرکت کند مقدار انرژی لازم بر آن :
E = ½mv²

= ½ × 10,000 kg × (100,000,000 m/s)²

= 50 exajoules (5 × 1019 J).
این برابر مقدار انرژی مصرفی جهان در یک ماه است چه منعبی از داخل سفینه می تواند این مقدار انرژی را برای حرکت آن فراهم کند!؟
همچنین اگر سفینه ای از یک سیاره دیگر به زمین آمده باشد باید آثار باکتری های ان بروی زمین وجود داشت و حتی باعث کشتارهای گسترده بروی زمین می شد.

حال اگر بخواهیم این فرضیه را مردود و فرضیه آمدن DNA از فضا را قبول کنیم و قبول کنیم DNA صدهزار سال در فضا بروی یک شهاب سنگ در راه زمین بوده است آیا در طی این صد هزار سال DNA نابود نشده است یا در اثر برخورد با اشعه گاما و ایکس کشنده ای که از ستاره ها ناشی می شوند و کل فضا را اشغال کرده است و ... از بین نرفته است؟!و یا حتی اگر توانسته بعد از صد هزار سال به زمین برسد چگونه توانسته است از میدان مغناطیسی و جو زمین بدون آسیب دیدن عبور کند و سالم فرود بیایید؟!نکته تامل بر انگیز دیگر این است که قبول کنیم DNA در محیط بیرون از زمین شکل گرفته در یک سیاره دیگر چگونه ممکن است بدون آفرینش ساختار پیچیده ی DNA موجودات فضایی شکل گرفته باشد.

موضوع دیگر این است که وقتی که اروپایی ها برای نخستین بار به آمریکا رفتند با خود بیماری هایی داشتند که در برابر ان ایمن بودند ولی بدن سرخپوستها در برابر آن ایمن نبود و باعث کشتار میلیون ها تن از آنان شد وقتی باکتری ها و یروس هایی از یک محیط به محیط دیگر وارد می شوند یا نابود می شوند و یا باعث نابودی آن محیط می شوند و جنس باکتری ها و ویروس ها از DNA و RNA است حال چگونه می تواند پذیرفت که یک DNA که با ساده ترین خطرات کاملا متلاشی می شود از یک محیط دیگر هزاران و شاید میلیون ها سال در سفر بوده و سالم به زمین نشسته و توانسته خود را با شرایط سیاره جدید منطبق کند و باعث تشکیل حیات در آن نیز بشود؟!

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ٦:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۱٧

طراحی هوشمند در عروس دریایی

عروس دریایی جانداری است که 95 درصد بدنش از آب تشکیل شده و دارای قلب و استخوان و چشم و مغز نیست در عین حال یکی از کار آمد ترین شکارچی های جهان است. بدن این جاندار از یک ماده ژله مانند ساخته شده است و دارای بازوهای و دندان هایی برای شکار و خوردن طعمه است.

عروس دریایی دارای قدرت زیای برای شنا کردن نیست و به وسیله حرت امواج و در بعضی از انواع آنها با با استفاده از نیروی کشش جسمی و بعضی دیگر با چسباندن خود به مواد دیگر حرکت می کنند ولی در مقابل جریان های اقیانوسی بسیار ضعیف هستند.

بدن عروس دریایی بر اساس سلول های عصبی واکنش نشان می دهد.سطح بدن عروس دریایی به گونه ای تعبیه شده که اکسیژن را جذب می کند و هیدروژن تولید می کند.سیستم بدن عروس دریایی به گونه ای است که اگر در طول زمان توسعه یافته بود و از اول وجود نداشت منجر به انقراض این جاندار می شد. باازوهای عروس دریایی به گونه ای است که می تواند بیش از 5000 سلول را گزش بکند.

فسیل هایی که از عروس دریایی یافت شده است می گوید این جاندار بیش از 200 میلیون سال است که بدون تغیر مانده است.

حال سوالی که باید جواب داده شود این است که موجودی که دارای مغز نیست از دیدگاه تکاملی باید یک موجود بسیار ضعیف باشد ولی چگونه عروس دریایی یکی از قوی ترین شکارچیان دریا است؟

  
نویسنده : رامین فخاری ; ساعت ٩:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٢/۳